KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12088420
nr 1208 8420
John Haavs Johnson
(1915-1968), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap med segelbåtar, "Furuskär, Furuvik" sign. 49. Olja på duk, 27x35
John Haavs Johnson, svensk målare född 1915, död 1968.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 oktober 2018
kl 20:46:41
30/9 16:54:43
1/10 18:24:01
John Haavs Johnson
Läs mer om John Haavs Johnson